Prijava na e-nasvete

DomovDijaski SvetVpis v srednjo šoloSrednje šole, kjer bo omejitev vpisa

Srednje šole, kjer bo omejitev vpisa

Omejitev vpisa v programih, kjer so največji presežki:

– med programi srednjega poklicnega izobraževanja v programih Frizer in Računalnikar,
– med programi srednjega strokovnega oz. tehniškega izobraževanja v programih Veterinarski tehnik, Tehnik oblikovanja, Medijski tehnik, Zdravstvena nega, Fotografski tehnik, Farmacevtski in Kozmetični tehnik,
– v programih Gimnazija in športnih oddelkih Gimnazije.

Ali ste sprejeti na spodnje šole, boste izvedeli do 21. junija.

Pregled po regijah:

*klikni na regijo v kateri si se vpisal v srednjo šolo*

Seznam šol, ki so za šolsko leto 2024/25 omejile vpis v 1. letnik:

GORENJSKA

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj v programa:

  • Ekonomska gimnazija na 60 mest in
  • Ekonomska gimnazija – športni oddelek na 22 mest;

Ekonomska gimnazija in srednja šola Radovljica v program:

  • Ekonomska gimnazija na 28 mest;

Srednja gostinska in turistična šola Radovljica v programa:

  • Kozmetični tehnik na 56 mest in
  • Gastronomija in turizem na 56 mest;

Šolski center Kranj,

Srednja ekonomska, storitvena in gradbena šola, v program:

  • Frizer na 52 mest;

Srednja tehniška šola v programe:

  • Mehatronik operater na 26 mest,
  • Računalnikar na 26 mest,
  • Tehnik mehatronike na 56 mest in
  • Tehnik računalništva na 84 mest;

GORIŠKA

Šolski center Nova Gorica,

Strojna, prometna in lesarska šola v program:

  • Logistični tehnik na 28 mest;

Elektrotehniška in računalniška šola v program:

  • Tehnik računalništva na 56 mest;

Gimnazija Nova Gorica v program:

  • Gimnazija – športni oddelek na 22 mest;  

KOROŠKA

Šolski center Ravne na Koroškem,

Gimnazija Ravne v program:

  • Gimnazija – športni oddelek na 22 mest;

DOLENJSKA

Šolski center Novo mesto,

Srednja elektro-računalniška šola in tehniška gimnazija v program:

  • Elektrotehnik na 58 mest;

Srednja zdravstvena in kemijska šola v program:

  • Kozmetični tehnik na 58 mest;

Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola v program:

  • Gradbeni tehnik na 28 mest;

OBALNO-KRAŠKA

Srednja ekonomsko-poslovna šola Koper v programe:

  • Ekonomski tehnik (SI) na 84 mest,
  • Ekonomska gimnazija (SI) na 56 mest in
  • Administrator (SI) na 26 mest;

Srednja šola Izola v programa:

  • Kozmetični tehnik (SI) na 28 mest in
  • Zdravstvena nega (SI) na 56 mest;

Srednja tehniška šola Koper v programa:

  • Avtoserviser (SI) na 39 mest in
  • Frizer (SI) na 50 mest;

Gimnazija, elektro in pomorska šola Piran v programe:

  • Elektrotehnik (SI) na 28 mest,
  • Tehnik računalništva (SI) na 28 mest in
  • Logistični tehnik (SI) na 26 mest;

Šolski center Srečka Kosovela Sežana, Gimnazija in ekonomska šola, v programa:

  • Aranžerski tehnik na 28 mest in
  • Ekonomski tehnik na 28 mest;

Šolski center Postojna,

Srednja šola, v programe:

  • Avtoserviser na 26 mest,
  • Gimnazija na 56 mest,
  • Predšolska vzgoja na 28 mest,
  • Oblikovalec kovin – orodjar na 26 mest,
  • Ekonomski tehnik na 56 mest in
  • Strojni tehnik na 56 mest;

Gimnazija Ilirska Bistrica pa v program:

  • Tehnik računalništva na 28 mest;

Srednja gozdarska, lesarska in zdravstvena šola Postojna v programe:

  • Gozdar na 26 mest,
  • Bolničar – negovalec na 26 mest in
  • Gozdarski tehnik na 28 mest;

OSREDNJESLOVENSKA

Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik v programa:

  • Predšolska vzgoja na 56 in
  • Ekonomski tehnik na 56 mest;

Srednja šola Domžale v programe:

  • Inštalater strojnih inštalacij na 26 mest,
  • Avtoserviser na 26 mest,
  • Trgovec na 26 mest in
  • Tehnik računalništva na 56 mest;

Ekonomska šola Ljubljana v programa:

  • Ekonomski tehnik na 84 mest in
  • Ekonomska gimnazija na 84 mest;

Srednja ekonomska šola Ljubljana v program:

  • Ekonomski tehnik na 140 mest;

Elektrotehniško – računalniška šola in strokovna gimnazije Ljubljana v program:

  • Tehnik računalništva na 112 mest;

Gimnazija Šiška v programa:

  • Gimnazija na 60 mest in
  • Gimnazija – športni oddelek na 88 mest;

Gimnazija Šentvid v programa:

  • Gimnazija na 112 mest in
  • Gimnazija – športni oddelek na 36 mest;

Gimnazija Moste v program:

  • Gimnazija na 140 mest;

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana v programa:

  • Veterinarski tehnik na 84 mest in
  • Tehniška gimnazija na 84 mest;

Srednja zdravstvena šola Ljubljana  v program:

  • Bolničar – negovalec na 26 mest;

Srednja frizerska šola Ljubljana v program:

  • Frizer na 156 mest;

Srednja šola tehniških strok Šiška v programa:

  • Računalnikar na 52 mest in
  • Elektrikar na 78 mest;

Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana v program:

  • Gimnazija na 28 mest;

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana v program:

  • Medijski tehnik na 140 mest;

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana v programa:

  • Umetniška gimnazija – likovna smer na 56 mest in,
  • Tehnik oblikovanja na 112 mest;

Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana v programe:

  • Farmacevtski tehnik na 90 mest,
  • Kozmetični tehnik na 56 mest,
  • Tehnik zobne protetike na 56 mest in
  • Tehnik laboratorijske medicine na 29 mest;

Šolski center za pošto, ekonomijo in telekomunikacije v programa:

  • Ekonomski tehnik na 90 mest in
  • Tehnik elektronskih komunikacija na 60 mest;

Strokovno izobraževalnega centra Ljubljana v program:

  • Avtoserviser na 104 mesta;

Srednja upravno administrativne šole Ljubljana v programa:

  • Ekonomski tehnik na 96 mest in
  • Administrator na 31 mest;

Šolski center Ljubljana,

Srednja strojna in kemijska šola, v programa:

  • Strojni tehnik na 140 mest in
  • Tehnik varovanja na 28 mest;

Gimnazija pa v program:

  • Gimnazija na 84 mest;

Zavod sv. Stanislava, Škofijska klasična gimnazija v program:

  • Škofijska klasična gimnazija na 158 mest;

Zavod sv. Frančiška Saleškega, Gimnazija Želimlje v program:

  • Gimnazija na 95 mest;

PODRAVSKA

Srednja šola za oblikovanje Maribor v programa:

  • Frizer na 104 mesta in
  • Medijski tehnik na 56 mest;

Srednja šola za trženje in dizajn Maribor v programe:

  • Administrator na 26 mest,
  • Ekonomski tehnik na 56 mest in
  • Aranžerski tehnik na 28 mest;

Srednja zdravstvena in kozmetična šola Maribor v programe:

  • Kozmetični tehnik na 28 mest,
  • Bolničar – negovalec na 26 mest in
  • Zdravstvena nega na 140 mest;

Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor v programa:

  • Ekonomska gimnazija na 58 mest in
  • Ekonomski tehnik na 90 mest;

Prva gimnazija Maribor v program:

  • Gimnazija na 140 mest;

II. gimnazija Maribor v programa:

  • Gimnazija na 168 mest in
  • Gimnazija – športni oddelek na 18 mest;

III. gimnazija Maribor v program:

  • Gimnazija na 140 mest;

Srednja elektro – računalniška šola Maribor v programe:

  • Računalnikar na 26 mest,
  • Elektrikar na 26 mest,
  • Elektrotehnik na 56 mest in
  • Tehnik računalništva na 112 mest;

Gimnazija Ptuj v programe:

  • Gimnazija – športni oddelek na 22 mest,
  • Gimnazija na 120 mest,
  • Umetniška gimnazija – likovna smer na 14 mest in
  • Umetniška gimnazija – smer gledališče in film na 14 mest;

Gimnazija Ormož v program:

  • Gimnazija na 30 mest;

POMURSKA

Ekonomska šola Murska Sobota v programa

  • Ekonomska gimnazija – športni oddelek na 24 mest in
  • Ekonomska gimnazija na 32 mest;

Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota v program:

  • Avtoserviser na 30 mest;

SAVINJSKA

Ekonomska šola Celje v program:

  • Ekonomski tehnik na 56 mest;

Srednja zdravstvena in kozmetična šola Celje v programa:

  • Zdravstvena nega na 140 mest in
  • Kozmetični tehnik na 56 mest;
  • I. gimnazija v Celju v program:
  • Gimnazija – športni oddelek na 18 mest;

Srednja šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje v program:

  • Aranžerski tehnik na 28 mest;

Šolski center Celje,

Gimnazija Lava, v programa:

  • Gimnazija na 112 mest in
  • Tehniška gimnazija na 28 mest;

Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije v programe:

  • Mehatronik operater na 26 mest,
  • Strojni tehnik na 56 mest,
  • Oblikovalec kovin – orodjar na 26 mest in
  • Tehnik mehatronike na 28 mest;

Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvov programe:

  • Tehnik računalništva na 56 mest,
  • Kemijski tehnik na 28 mest,
  • Elektrikar na 26 mest in
  • Elektrotehnik na 56 mest;

Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko v programe:

  • Frizer na 78 mest,
  • Avtoserviser na 52 mest in
  • Avtokaroserist na 26 mest;

Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljapa v program:

  • Gradbeni tehnik na 56 mest;

Šolski center Šentjur v program:

Veterinarski tehnik na 28 mest;

Šolski center Velenje, Elektro in računalniška šola, v programa:

  • Tehnik mehatronike na 28 mest,
  • Elektrotehnik na 28 mest;

Šola za strojništvo, geotehniko in okoljev program:

  • Avtoserviser na 26 mest;

Šola za storitvene dejavnosti pa v program:

  • Ekonomski tehnik na 28 mest;

POSAVSKA

Šolski center Krško – Sevnica, Srednja šola Sevnica, v program:

  • Frizer na 26 mest;

Strokovni izobraževalni center Brežice v programa:

  • Ekonomski tehnik na 28 mest in
  • Predšolska vzgoja na 28 mest.

Vir: MVI

Prijavi se na novice in vse pomembne informacije boš prejel/a na mail.

Sodelujoči strokovnjak

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

PREBERI VEČ