In sicer, stanje je takšno, glede na regijo, šolo in program, točke za srednjo šolo.

Gorenjska regija

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj

  • program Gimnazija: točke iz ocen 151, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 106,
  • program Ekonomska gimnazija: točke iz ocen 130, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 101,
  • program Ekonomska gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 143, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 124.

Šolski center Kranj, Srednja tehniška šola

  • program Tehnik računalništva: točke iz ocen 100.

Goriška regija

Šolski center Nova Gorica, Strojna, prometna in lesarska šola

  • program Tehnik mehatronike: točke iz ocen 116;

Gimnazija Jurija Vege Idrija

  • program Strojni tehnik: točke iz ocen 114, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 103;

Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina

  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 115.

Jugovzhodna regija

Šolski center Novo mesto, Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola

  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 120;

Šolski center Novo mesto, Srednja elektro šola in tehniška gimnazija

  • program Tehnik računalništva: točke iz ocen 110, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 78;

Šolski center Novo mesto, Srednja zdravstvena in kemijska šola

  • program Kozmetični tehnik: točke iz ocen 122.

Koroška regija

Šolski center Ravne na Koroškem, Gimnazija

  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 148.

Obalno-kraška regija

Srednja šola Izola

  • program Kozmetični tehnik (SI): točke iz ocen 101,
  • program Predšolska vzgoja (SI): točke iz ocen 115.

Primorsko-notranjska regija

Srednja gozdarska in lesarska šola Postojna

  • program Zdravstvena nega: točke iz ocen 113.

Osrednjeslovenska regija

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šola

  • program Veterinarski tehnik: točke iz ocen 139, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 104,
  • program Tehniška gimnazija: točke iz ocen 153;

Elektrotehniško – računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana

  • program Tehnik računalništva: točke iz ocen 133,
  • program Elektrotehnik: točke iz ocen 112;

Gimnazija Šentvid

  • program Gimnazija: točke iz ocen 147,
  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 159;

Gimnazija Poljane

  • program Gimnazija: točke iz ocen 159, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 112,
  • program Klasična gimnazija: točke iz ocen 153, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 102;

Gimnazija Ledina

  • program Gimnazija: točke iz ocen 161;

Gimnazija Šiška

  • program Gimnazija: točke iz ocen 144,
  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 160, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 113;

Gimnazija Vič

  • program Gimnazija: točke iz ocen 170;

Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik

  • Predšolska vzgoja: točke iz ocen 113;

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

  • program Medijski tehnik: točke iz ocen 113;

Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana

  • program Farmacevtski tehnik: točke iz ocen 140, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 98, 
  • program Kozmetični tehnik: točke iz ocen 134, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 71,  
  • program Tehnik laboratorijske medicine: točke iz ocen 147;

Srednja šola tehniških strok Šiška

  • program Računalnikar: točke iz ocen 109,
  • program Elektrikar: točke iz ocen 83,
  • program Tehnik mehatronike: točke iz ocen 122;

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana

  • program Umetniška gimnazija – smer gledališče in film: točke iz ocen 148,
  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 130, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 97;

Srednja frizerska šola Ljubljana

  • program Frizer: točke iz ocen 103, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 87;

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo

  • program Tehnik oblikovanja:  točke iz ocen 127, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 92,
  • program Fotografski tehnik: točke iz ocen 118.

Šolski center za pošto, ekonomijo in telekomunikacije

  • program Ekonomski tehnik:  točke iz ocen 109;

Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna Gorica

  • program Gimnazija:  točke iz ocen 148.

Podravska regija

Prva gimnazija Maribor

  • program Gimnazija: točke iz ocen 153, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 89,
  • program Klasična gimnazija: točke iz ocen 154;

II. gimnazija Maribor

  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 181,
  • program Gimnazija: točke iz ocen 169;

III. gimnazija Maribor

  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 122,
  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 158, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 94;

Srednja šola za oblikovanje Maribor

  • program Medijski tehnik: točke iz ocen 120,
  • program Tehnik oblikovanja: točke iz ocen 129,
  • program Frizer: točke iz ocen 95;

Srednja zdravstvena in kozmetična šola Maribor

  • program Kozmetični tehnik: točke iz ocen 148,
  • program Bolničar – negovalec: točke iz ocen 102;

Srednja elektro – računalniška šola Maribor

  • program Računalnikar: točke iz ocen 103;

Srednja šola Slovenska Bistrica

  • program Gimnazija: točke iz ocen 150, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 127.

Pomurska regija

Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer

  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 120;

Gimnazija Murska Sobota

  • program Gimnazija – športni oddelek: točke iz ocen in športnih dosežkov 168.

Savinjska regija

Gimnazija Celje – Center

  • program Umetniška gimnazija – likovna smer: točke iz ocen 127, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 137,
  • program Gimnazija: točke iz ocen 165,
  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 137, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 103;

Srednja zdravstvena šola Celje

  • program Kozmetični tehnik: točke iz ocen 135,
  • program Zdravstvena nega: točke iz ocen 115;

Šolski center Celje, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

  • program Medijski tehnik: točke iz ocen 121,
  • program Strojni tehnik: točke iz ocen 128,
  • program Mehatronik operater: točke iz ocen 111,
  • program Oblikovalec kovin – orodjar: točke iz ocen 94;

Šolski center Celje, Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo

  • program Tehnik računalništva: točke iz ocen 128, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 119
  • program Elektrikar: točke iz ocen 97,
  • program Elektrotehnik: točke iz ocen 115,
  • program Kemijski tehnik: točke iz ocen 144;

Šolski center Šentjur

  • program Veterinarski tehnik: točke iz ocen 132;

Šolski center Velenje, Elektro in računalniška šola

  • program Tehnik računalništva: točke iz ocen 110, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 113.

Posavska regija

Ekonomska in trgovska šola Brežice

  • program Predšolska vzgoja: točke iz ocen 110.

Zasebne šole

Zavod sv. Frančiška Saleškega, Gimnazija Želimlje

  • program Gimnazija: točke iz ocen 169, točke iz nacionalnih preizkusov znanja 179.

Tiste, ki niste bili sprejeti v prvem krogu, bodo seznanili z možnostmi v drugem krogu. Za prijavo v drugem krogu imate čas do 26. junija, prijavili se boste lahko na programe, kjer so še prosta mesta. 28. junija pa boste izvedeli, če ste bili uspešni v drugem krogu.

Preverite spodnje meje po 2. krogu izbirnega postopka ->

Čestitamo, postali ste srednješolci 🙂

Prijavi se na novice in vse pomembne informacije boš prejel/a na mail.

PUSTITE KOMENTAR